facebook
Slide background
Slide background

faq

Czyli najczęściej zadawane pytania.

Czy wycena naprawy sprzętu jest bezpłatna?

Tak. W Centrum Serwisowo-Fotograficznym ekspertyza jest zawsze darmowa, co obniża koszt naprawy sprzętu elektronicznego. O przewidywanym terminie i koszcie naprawy poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie. Pamiętaj, że za ekspertyzę nie zapłacisz nawet, gdy zrezygnujesz z naprawy swojego sprzętu.

Kiedy poznam cenę naprawy zepsutego sprzętu?

O koszcie naprawy sprzętu poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie tak szybko, jak się da (do kilku dni roboczych od otrzymania przez nas sprzętu).

Jak oddać sprzęt do naprawy?

Możesz to zrobić na trzy sposoby:
- przynieść sprzęt osobiście do naszego serwisu fotograficznego w Poznaniu przy ul. Prądzyńskiego 14 (godziny pracy serwisu od poniedziałku do piątku: 10.00-17.00),
- wysłać swój zepsuty sprzęt fotograficzny na adres serwisu pocztą lub kurierem,
- oddać sprzęt do jednego z naszych punktów kolektorskich, skąd bezpiecznie trafi do nas i gdzie odeślemy go po naprawie.

Czy dołączyć coś do sprzętu przy oddawaniu go do naprawy?

Do naprawy nie są nam potrzebne żadne akcesoria, dlatego nie ma konieczności dołączania instrukcji obsługi, karty pamięci, futerałów etc. Wyjątkiem jest akumulator, który czasami może być przyczyną tego, że sprzęt nie działa. Pamiętaj też, że przy oddawaniu sprzętu do czyszczenia matrycy i komory lustra akumulator musi być w pełni naładowany.

Jak zapakować sprzęt, który chcę oddać do naprawy?

Jeśli masz oryginalne pudełko od sprzętu, zapakuj w nie sprzęt. Pamiętaj o to, by dodatkowo solidnie zabezpieczyć paczkę (pomocna będzie folia bąbelkowa). Jeśli wysyłasz kilka sprzętów, każdy z nich zapakuj osobno. Wymienny obiektyw, akumulatory i obiektyw zawsze powinny zostać odłączone i wyjęte ze sprzętu.

Jak długo trwa naprawa aparatu?

Dokładny czas naprawy sprzętu zależy od wielkości szkód, ale generalnie usterki naprawiamy w ciągu kilku dni roboczych.

Czy udzielacie gwarancji na naprawiony sprzęt?

Tak, na każdy sprzęt naprawiony w Centrum Serwisowo-Fotograficznym dostaniesz 6-miesięczną gwarancję.

Czy naprawiacie tylko aparaty fotograficzne?

Nie, zajmujemy się serwisowaniem także innych sprzętów, np. kamer video, ekranów czy rzutników. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego serwisu.

Czy naprawiacie sprzęt każdej marki?

Głównie obsługiwane przez nas marki to Panasonic, Nikon, Sony, Canon, Fuji, Samsung, Olympus, Pentax, Kodak, Premier i Benq, ale oczywiście podejmujemy się też naprawy sprzętu innych marek.

Próbowałem samodzielnie naprawić aparat fotograficzny, ale się nie udało. Czy mogę oddać sprzęt do serwisu?

Nie raz trafiały do nas aparaty, których właściciele za najlepszy serwis fotograficzny w Poznaniu uznali Wujka Google. Pokaż nam sprzęt, sprawdzimy, co da się zrobić :)